Termoregulatory

Firma Eurochiller produkuje wodne i olejowe urządzenia do termostatowania form w 4 typach.

Starty

 • Starty - to podstawowy model o mocach grzewczych od 3 kW do 12 kW, temperaturze roboczej od + 20 °C do +90°C i mocy chłodzenia 18 kW (15 000 kcal/h).Ten model ma funkcję pracy z ciśnieniem lub z podciśnieniem (leak-stopper).

3FLOWS

 • Typoszereg 3FLOWS budowany jest w 2 wersjach:
  wodnym dla temperatur pracy +95 °C 3FlowsA lub do +140 °C typ 3Flows P
  oraz w wersji olejowej dla temperatury do + 200 °C typ 3Flows O.

  Ten nowatorski typoszereg ma moce grzewcze od 6 kW do 24 kW natomiast zdolność chłodzenia może być opcjonalnie wybierana od 18 kW do 187 kW. Nazwa tego typu nawiązuje do 3-y krotnego przepływu medium roboczego przez kolektor elementu grzewczego. Nim medium robocze zostanie przetłoczone na obieg procesowy to przepływa ono 3-y krotnie przez grzałkę co skutkuje optymalizacją temperatury medium, zapobiega stratom temperatury i przyspiesza wymianę ciepła.

  Czytaj Więcej [PDF]

3FLOWS - HIPER

 • Typ 3Flows - Hiper to typoszereg 6 różnych mocy grzewczych wodnych regulatorów temperatury (od 3 do 24 kW), które przystosowane są do stałej pracy w temperaturze do + 160 °C.

  Schemat elementu grzewczego w urządzeniu 3Flows: Zobacz [PDF]

  Czytaj Więcej [PDF]

ETW - ETO

 • Typoszereg wodnych i olejowych urządzeń termostatujących ETW - ETO. - Wodne urządzenia termostatujące ETW - A to grupa 3 typów o mocach grzewcze od 12 kW do 144 kW dla temperatury wody do +95 °C a ETW - P to grupa 3 typów o takich samych mocach grzania ale do pracy w temperaturze +140 °C.

  Olejowe urządzenia termostatujące ETO , ETO-S i ETO-H i to są urządzenia do pracy w temperaturach odpowiednio +200°C, +230°C i + 320°C o mocach grzewczych jak w wyżej i opcjonalnych zakresach chłodzenia od 18 kW do 157 kW.

  Czytaj Więcej [PDF]

ROSSOBLU

 • ROSSOBLU to typoszereg urządzeń, które łączą w sobie schładzarkę (chiller) i urządzenia termostatujące. Budowane one są z jednym, dwoma lub trzema wyjściami na obiegi procesowe. W zależności od wymagań procesu mogą one automatycznie podgrzewać lub chłodzić wodę z dokładnością do dziesiętnych części °C. Ta precyzyjna regulacja realizowana jest dzięki proporcjonalnemu zaworowi trójdrogowemu. Produkowanych jest 5 wielkości o mocach chłodniczych od 10,1 kW do 37,9 kW i mocy grzałek 6 kW i 12 kW lub 2 x 12 kW. W tych urządzeniach skraplacz freonu może być chłodzony powietrzem lub wodą.

  Czytaj Więcej [PDF]